Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy - Anna Dziewit-Meller | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Dziewit-Meller
WYMIAR
6,91 MB
NAZWA PLIKU
Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy.pdf
ISBN
5515241590535

OPIS

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy, dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze:korespondencja Nellie Bly - reporterki, która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata”wywiad z Marią Czaplicką - badaczką Syberii, dobrą znajomą tamtejszych szamanówporady dla podróżniczek od Junko Tabei - pierwszej zdobywczyni Mount Everestportret Sacagawei - tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodziefotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej - pierwszej kobiecie w kosmosie…oraz relacje wielu innych kobiet, które przemierzyły świat wzdłuż i wszerz. Poznaj nasze autorki i tak jak one odkrywaj nowe lądy!

Historia w spódnicy" poświęcona opowieściom o fantastycznych Polkach szybko stała się bestsellerem i wywołała nie lada zamieszanie na rynku czytelniczym - pokazując,jak ważna i potrzebna jest tematyka herstory w polskiej literaturze, zarówno tej dla dzieci, jak i dla starszych czytelników. Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy / Damy, dziewuchy, dziewczyny.

Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze: korespondencja Nellie Bly - report Damy, dziewuchy, dziewczyny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI