Życie w średniowiecznej wsi

Życie w średniowiecznej wsi - Joseph Gies | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Gies
WYMIAR
7,70 MB
NAZWA PLIKU
Życie w średniowiecznej wsi.pdf
ISBN
7882054957834

OPIS

Poznaj świat, który zainspirował Georga R.R. MartinaFascynuje Cię średniowiecze?Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądało życie w średniowiecznej wsi? Kim byli jej mieszkańcy? Czym się zajmowali? Co jedli? Jak się ubierali? Jak dbali o higienę i czy w ogóle to robili? Jak dokładnie wyglądała ich codzienność? Wszystkie te sekrety odkrywają przed nami znakomici badacze tej epoki Joseph iFrances Gies.Spotykamy mieszkańców wsi przy pracy i w czasie wiejskich uroczystości. Zasiadamy z nimi przy stole i w kościelnej ławie. Poznajemy czym jest pańszczyzna i jak wyglądały relacje między panem a chłopem. Poznajemy też wieś jako jedno z pierwszych nowoczesnych społeczeństw, które stworzyło podwaliny pod współczesną cywilizację.Dwoje cenionych historyków po raz kolejny zabiera nas w fantastyczną podróż po czasach średniowiecza, które niezmiennie zachwyca i zaskakuje.Oglądasz Grę o tron?Natchnieniem dla George’a R. R. Martina przy tworzeniu fascynującego świata Pieśni Lodu i Ognia były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego lektur znalazły się także książki małżeństwa Giesów. Dziś każdy z nas może kroczyć jego śladami w poszukiwaniu tego, co go zainspirowało.Życie w średniowiecznej wsi to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela twórczości George’a R. R. Martina.

To de facto monografia jednej z angielskich wsi, obecnie położonej w opactwie Ramsey i znanej jako Elton. Życie codzienne na wsi: a) lokacje na prawie niemieckim: W średniowieczu głównym źródłem dochodów była uprawa ziemi. Dzięki zastosowaniu pługa, plony wzrosły do czterech ziaren z jednego wysianego.

Ważne stało się zagospodarowywanie pustek, czyli terenów niezamieszkałych, a nadających się pod uprawę. Dziś każdy z nas może kroczyć jego śladami w poszukiwaniu tego, co go zainspirowało. Życie w średniowiecznej wsi to kolejna część wspaniałej trylogii stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela twórczości George'a R.R.

POWIĄZANE KSIĄŻKI