Świat bez końca

Świat bez końca - Ken Follett | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ken Follett
WYMIAR
3,23 MB
NAZWA PLIKU
Świat bez końca.pdf
ISBN
2343704296952

OPIS

W 1989 Ken Follett opublikował swoją najsłynniejszą książkę–powieśćhistoryczną "Filary Ziemi", której fabułę osnuto wokół budowy fikcyjnej katedry Kingsbridge w XII-wiecznej Anglii. Akcja"Świata bez końca"zaczyna się 200 lat później, w roku 1327.ŚWIAT BEZ KOŃCA - kontynuacja FILARÓW ZIEMI, najsłynniejszej powieści historycznej Kena FollettaPierwsza połowa XIV wieku to dla Anglii trudny okres. Zarazy dziesiątkujące ludność, wieloletnia wojna z Francją, walki o pieniądze i władzę, polowania na czarownice... Nawet rozwój nauki wydaje się nie sprzyjać poddanym Edwarda III, zagraża bowiem fundamentom religii, a zatem – fundamentom świata.Akcja ŚWIATA BEZ KOŃCA toczy się dwieście lat po rozpoczęciu budowy katedry w Kingsbridge. Bohaterowie są potomkami postaci, wokół których osnuta jest fabuła FILARÓW ZIEMI. Ich drogi życiowe determinuje ambicja, duma, tajemnice, zbrodnia, miłość i zemsta. Chociaż wojna i zaraza odbierze im to, co najdroższe ich sercu, ani na chwilę nie stracą nadziei i nie zapomną o przysiędze, którą złożyli w dzieciństwie pewnego brzemiennego w skutki dnia.Na podstawie ŚWIATA BEZ KOŃCA w 2012 r. nakręcono serial telewizyjny, którego współproducentem był słynny reżyser Ridley Scott.

Początkowy marazm szybko zastąpiony zostaje dynamiką wojen, nieoczekiwanymi zwrotami akcji, gęsto plecioną siecią intryg, w której trudno przewidzieć kolejny ruch... ŚWIAT BEZ KOŃCA/wyd.specjalne. Wydanie specjalne w dużym formacie ułatwiającym czytanie, idealnie nadające się na prezent! premiera 8 listopada 2017.

Pełna obsada (106) Opisy (1) Odcinki . Opinie i Nagrody.

POWIĄZANE KSIĄŻKI