Problem winy

Problem winy - Karl Jasper | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Karl Jasper
WYMIAR
7,79 MB
NAZWA PLIKU
Problem winy.pdf
ISBN
7702462936994

OPIS

Problem winy jest więc tekstem programowym, który wychodzi od diagnozy niemieckiej winy, by uczynić ją dostępną rozumowaniu i w ten sposób przygotować czytelników do wykonania zadania metamorfozy indywidualnie, lecz na podstawie zasobu, jaki stanowi tożsamość zbiorowa.Rozum nakazuje przyjąć to zadanie, jakkolwiek byłoby trudne i bolesne, inaczej bowiem zguba stanie się nieuchronna. Rzecz jednak w tym, że rozum staje w tym wypadku do walki z potężnymi siłami, których zadaniem jest chronić winnych przed cierpieniem wywołanym świadomością własnej zawinionej bezrozumności.Marta Bucholc

Części „Dziadów" Adama Mickiewicza. Stwórz ściągę.

Data zakończenia 2020-09-25 - cena 29,74 zł Problem winy, Jaspers Karl, 36 zł. Karl Jaspers (1883-1969), niemiecki filozof i psycholog, jeden z głównych przedstawicieli filozofii egzystencjalnej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI