W tawernie "Pod Białym Koniem"

W tawernie Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Wittlin
WYMIAR
8,47 MB
NAZWA PLIKU
W tawernie "Pod Białym Koniem".pdf
ISBN
7946782776767

OPIS

Tawerna „Pod Białym Koniem” to zbiór dotąd niepublikowanych esejów poświęconych cyganerii artystycznej nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village na Manhattanie, a jednocześnie fascynujące studium z czasów ruchu artystycznego tzw. beat generation z końca dekady lat 50. XX w. W sposób niezwykle barwny i sugestywny Wittlin przestawia życie i niepowtarzalny styl aktorów, poetów, malarzy, muzyków literatów, jak też osób pretendujących do uznania ich za artystów, tworzących w tamtych czasach niezwykle twórcze środowisko oddziaływujące nie tylko na Amerykę. Autor, niczym w przewodniku, oprowadza czytelników po niezwykłych, legendarnych dziś miejscach tej dzielnicy (jak tytułowa tawerna „Pod Białym Koniem” – White Horse Tavern, czy „Zwariowany Zakątek” – Crazy Corner), galeriach sztuki czy miejscach historycznych (jak kościół św. Marka, czyli najstarsza świątynia w USA). W książce przewija się galeria niezwykle barwnie przestawionych postaci, znanych osobiście Wittlinowi.

Książkę ciężko odróżnić od nowej pozycji. W 1951 roku wydał zbiór nowel Diabeł w raju, z przedmową gen. Andersa, poświęcony systemowi terroru w ZSRS.

beat generation z k Ale Radosne dni zawsze były, są i będą, pełne humoru i uśmiechu, pozwalając odetchnąć po licznych trudach.W Tawernie Pod Białym Koniem spotykać można było wielu przedstawicieli artystycznej bohemy Greenwich Village, zwanej często Montmartre Nowego Jorku. W tawernie Pod Białym Koniem, WITTLIN TADEUSZ, 0 zł. Tawerna Pod Białym Koniem to zbiór dotąd niepublikowanych esejów poświęconych cyganerii artystycznej nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village na Manha, W tawernie Pod Białym Koniem, Księgarnia PWN Łódź zaprasza W tawernie Pod białym koniem 2018 .

POWIĄZANE KSIĄŻKI