Rzuceni w stepy Kazachstanu

Rzuceni w stepy Kazachstanu - Bohdan Rudawiec | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bohdan Rudawiec
WYMIAR
4,45 MB
NAZWA PLIKU
Rzuceni w stepy Kazachstanu.pdf
ISBN
2885090446739

OPIS

Bohdan Rudawiec i Halina Łupinowicz wraz z matką Anną Rudawcową, poetką, zostali wywiezieni 13 kwietnia 1940 roku przez władze sowieckie z Grodna na Syberię. Ustabilizowane, spokojne życie rodziny Rudawców, tak jak tysięcy Polaków, zostało brutalnie zrujnowane przez sowieckiego okupanta. Dzieci, mające w momencie wywózki na Sybir 14 (córka) i 6 lat (syn), nie wiedziały, że ich dziecięce problemy staną się już wkrótce problemami na miarę dorosłego człowieka. Rodzinne korzenie, aresztowanie ojca, sybirska tułaczka – to wszystko w skrócie i łagodnym tonie ukazane zostało z perspektywy czasu przez dorosłe już osoby. Opisane tu przeżycia, które najbardziej wryły się w pamięć i odcisnęły swoje piętno, powracają we wspomnieniach.

Autorzy: Bohdan Rudawiec, Halina Łupinowicz; Kategorie: Książki / biografie / listy i wspomnienia; Rzuceni w stepy Kazachstanu - Rudawiec Bohdan, Łupinowicz Halina już od 26,55 zł - od 26,55 zł, porównanie cen w 2 sklepach. Zobacz inne Biografie i dzienniki, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Rzuceni w stepy Kazachstanu to wspomnienia Bohdana Rudawca i Haliny Łupinowicz.

wydanie: Warszawa, 2018. e-book (EPUB, MOBI) Właśnie zrecenzowałem Rzuceni w stepy Kazachstanu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI