Zapiski na paczce papierosów

Zapiski na paczce papierosów - Antoni Pawlak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Antoni Pawlak
WYMIAR
8,60 MB
NAZWA PLIKU
Zapiski na paczce papierosów.pdf
ISBN
8193536485323

OPIS

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez małe i duże "h". Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, internowanie i chlanie, IPN, SB, PiS, UE i wiele innych skrótowców. Dzięki Pawlakowi zaglądamy za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski, poznajemy codzienność stanu wojennego, towarzyszymy autorowi w jego politycznych i pisarskich bojach, a także razem z chłopakami z podwórka z lat 70. obalamy z gwinta winówę, przypalając sportem 3,50 paczka.Możesz przerwać lekturę w każdej chwili, jednak jej nie porzucisz, zostaje ciekawość, niedosyt, jak w udanej miłości, gdzie nie ma miejsca na nudę.Krystyna KoftaZ Pawlakiem jest jak z puszką orzeszków. Otwierasz, zaczynasz, a potem już się nie możesz oderwać.Jacek FedorowiczWszyscy mamy jakieś wspomnienia, ale rzadko kto opowiada je tak lekko, z tak piękną nutą autoironii.Zbigniew HołdysPo tej małej, wielkiej książce, jaką są Zapiski, uprawianie patetycznej polityki historycznej na poważnie będzie w Polsce baaardzo trudne.Piotr BratkowskiSkrzący się kolorami obraz polskiej inteligencji.Andrzej Saramonowicz

Mam już dość. Nie ma ... Recenzja książki Zapiski na paczce papierosów zapiski.

Tytuł ... Zapiski na paczce papierosów Antoni Pawlak Wydawnictwo: Wielka Litera Data wydania: 2018-03-28 Kategoria: Literatura faktu, reportaż ISBN: 9788380322387 Liczba stron: 292 Książka Zapiski na paczce papierosów była dostepna w 29 z nich. Najlepszą ceną wersji papierowej może pochwalić się TaniaKsiazka.pl , gdzie książkę kupisz już za 19.52 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI