Mistrz i Małgorzata (nowy przekład / Grzegorz Przebinda)

Mistrz i Małgorzata (nowy przekład / Grzegorz Przebinda) - Michaił Bułhakow | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michaił Bułhakow
WYMIAR
9,47 MB
NAZWA PLIKU
Mistrz i Małgorzata (nowy przekład / Grzegorz Przebinda).pdf
ISBN
8896454664744

OPIS

Nowy klucz do największego literackiego fenomenuPrzede wszystkim, obcy na żadną nogę nie utykał. Nie był ani niskiego, ani nazbyt wysokiego wzrostu, był zwyczajnie wysoki. Jeśli chodzi o zęby, to z lewej strony miał platynowe koronki, a z prawej - złote. Nosił drogi szary garnitur i zagraniczne półbuty pod kolor. Szary beret założył zawadiacko na bakier, a pod pachą trzymał laskę z czarną gałką w kształcie głowy pudla. Na oko - czterdziestka z okładem. Usta jakieś krzywe. Gładko wygolony. Brunet. Prawe oko czarne, lewe - niespodziewanie zielone. Brwi czarne - jedna wyżej, druga niżej. Krótko mówiąc - cudzoziemiec.Oto opis najsłynniejszego diabła w historii. Wolanda i jego szajki przedstawiać nie trzeba, a książka Mistrz i Małgorzata od blisko 100 lat pozostaje bestsellerem i trafia na listy najważniejszych dzieł do przeczytania przed śmiercią. Mogłoby się wydawać, że powiedziano o niej już wszystko. Grzegorz Przebinda w nowym tłumaczeniu udowadnia, że to nieprawda. Odkrywa kolejne warstwy dobrze znanej, a wciąż zaskakującej historii, podkreśla niuanse, rozwiewa wątpliwości i polemizuje z poprzednimi przekładami. Oferuje nowy klucz do odczytania arcydzieła Bułhakowa i przybliża go współczesnym czytelnikom.Michaił Bułhakow - lekarz, żołnierz, aktor, dziennikarz, morfinista. Człowiek o wielu twarzach i talentach. Chociaż napisał zaledwie trzy powieści, pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy na świecie.

Grzegorz Przebinda w nowym tłumaczeniu udowadnia, że to nieprawda. Czytelnicy, którzy czytali pierwszy czy drugi przekład "Mistrza i Małgorzaty" 20-30 lat temu, to inni ludzie niż ci, którzy sięgną po nasz przekład teraz - mówią prof. Grzegorz Przebinda ... Tłumaczenie Mistrza i Małgorzaty Grzegorza Przebindy.

Grzegorz Przebinda nie podjął się prowadzenia zajęć dydaktycznych na tutejszej uczelni, a potem ... Opis: MISTRZ I MAŁGORZATA - BUŁHAKOW MICHAIŁ. NOWY PRZEKŁAD POWIEŚCI WSZECH CZASÓW Mistrz i Małgorzata to nie tylko najważniejsza powieść XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń.

POWIĄZANE KSIĄŻKI