Wyczółkowski. Malarstwo / Painting

Wyczółkowski. Malarstwo / Painting - Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska
WYMIAR
8,77 MB
NAZWA PLIKU
Wyczółkowski. Malarstwo / Painting.pdf
ISBN
1111305027838

OPIS

Leon Wyczółkowski – wybitny malarz, grafik i rysownik okresu Młodej Polski. Reprezentant nurtu realistycznego w polskiej sztuce. Znane są zarówno jego pejzaże, jak i portrety miast. Mistrzostwo osiągnął Wyczółkowski także w dziedzinie sztuki portretowej. Uprawiał grafikę oryginalną, stając się jednym z pionierów tej dyscypliny w Polsce.Dzieła pokazane w albumie pozwalają prześledzić etapy rozwoju twórczości malarza. Album stanowi wybór najlepszych prac Wyczółkowskiego z całego okresu twórczości. Czytelnik znajdzie w nim ok. 60 znanych i mniej znanych reprodukcji, uzupełnionych wstępem poświęconym twórczości artysty.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Czołowy malarz, grafik i rysownik okresu Młodej Polski; wybitny reprezentant nurtu realistycznego w polskiej sztuce. Urodzony 11 kwietnia 1852 w Hucie Miastowskiej k.

Mistrzostwo osiągnął Wyczółkowski także w dziedzinie sztuki... - Polska ksiegarnia w UK 2016-08-08 - Explore Ola Diehb's board "Leon Wyczółkowski", followed by 111 people on Pinterest.

POWIĄZANE KSIĄŻKI