Dżungla we krwi. Roślina świętej śmierci (książka z autografem)

Dżungla we krwi. Roślina świętej śmierci (książka z autografem) - Tomasz Turowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Turowski
WYMIAR
5,32 MB
NAZWA PLIKU
Dżungla we krwi. Roślina świętej śmierci (książka z autografem).pdf
ISBN
3403377029348

OPIS

Hawana, agent polskiego wywiadu, kartele narkotykowe i miliony dolarów. Mroczna sensacyjna powieść na miarę polskiego Johna le Carré.Kto dotąd zadawał sobie pytanie, czy jest możliwy polski John le Carré, ten, biorąc do ręki powieść Tomasza Turowskiego, znajdzie odpowiedź. To, że z Anglikiem łączy go zawodowa przeszłość, widać na każdej jej stronie - praca wywiadu to nie fajerwerki, lecz żmudne kojarzenie faktów i dopasowywanie do siebie strzępków informacji, choć w użyciu jest również broń, od której w końcu ktoś ginie...Agent polskiego wywiadu rezydujący w ambasadzie w Hawanie rozpracowuje temat gigantycznego interesu, który przerasta wszystko, co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Chodzi o zorganizowanie nowych kanałów przerzutu kokainy z Ameryki Południowej do Afryki i Europy, a także do Ameryki Północnej. Przy takiej górze pieniędzy nikt nie ma oporów przed niczym - lewacka partyzantka gotowa jest nawet na sojusz z islamskimi fundamentalistami, bo w grze są nie tylko prywatne interesy, ale i wielka polityka. Fascynujące.Z sensacyjnej opowieści bije jednak melancholia i zgorzknienie, ponieważ autor, pracując przez wiele lat dla wywiadu, świetnie poznał realia. I to wielka zaleta tej książki.Leszek BugajskiTomasz Turowski: Były oficer operacyjny, "nielegał" polskiego wywiadu, którego aktywność przypadała zarówno na czasy PRL, jak i RP. Odszedł ze służby w Agencji Wywiadu w 2007 roku. Jest współautorem bestsellerowej książki, wywiadu­rzeki Kret w Watykanie. Czasami w roli biznesmena, dziennikarza lub wysokiej rangi dyplomaty (ambasador RP w Hawanie), ale także bez "przykrycia" brał udział w licznych, często skrajnie ryzykownych akcjach na terenie Europy Zachodniej, ZSRR, państw powstałych po jego rozpadzie, Rosji, Karaibów i Ameryki Łacińskiej.

Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka.

Tytuł: Dżungla we krwi Podtytuł: Roślina świętej śmierci Autor: Turowski Tomasz Wydawnictwo: Melanż ISBN: 9788364378232 Języki: polski Rok wydania: 2015 Ilość stron: 304 Format: 15.0x20.5cm Oprawa: Miękka ze skrzydełkami Waga: 0.34 kg Dżungla we krwi. Roślina świętej śmierci - Turowski Tomasz - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI