Cyklady (Pascal Lajt)

Cyklady (Pascal Lajt) - Anna Tupaczewska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Tupaczewska
WYMIAR
11,22 MB
NAZWA PLIKU
Cyklady (Pascal Lajt).pdf
ISBN
2802672169776

OPIS

Jak często odbywa się panigiria?Gdzie dokładnie nakręcono Wielki Błękit?Dlaczego Cyklady mają poszarpany kształt?Czym zachwycił się Le Corbusier na Mykonos?Cyklady, czyli nowe spojrzenie na wyspy greckie.Podczas wyjazdu z Pascalem zobaczysz na własne oczy wielki błękit!Andros, czyli dęby, cyprysy, platany, drzewka oliwne, cytrusowe i orzechowe. Mykonos ma zaledwie 85 km2. Delos to niewidzialny (adelos) „fragment Sycylii”. Na Tinos wieją silne wiatry, bo tam ma swój dom bóg wiatru. Amorgos rozsławiła X Muza. Paros jest harmonijna, Folegandros – zsyłkowa, a Ios – fiołkowa. Wulkaniczna Santoríni. Anafi – blisko tej ostatniej, ale sławna w Atenach. Milos – piękniejsza od Wenus. Naksos „przepełniona spokojem i słodyczą” (Nikos Kazantzakis). I Kea (Tzia) – najbardziej wysunięta na wschód. Cyklady!

Podczas wyjazdu z Pascalem zobacz Cyklady (Pascal Lajt) - Anna Tupaczewska, Wiesława Rusin - Książka w SwiatKsiazki.pl Cyklady. Pascal Lajt (Anna Tupaczewska).

Przekonaj się sam! Cyklady - Pascal 360 stopni Twoja ocena. Ocena ogólna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI