Rewolucja

Rewolucja - Joseph Malegue | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Malegue
WYMIAR
8,82 MB
NAZWA PLIKU
Rewolucja.pdf
ISBN
4160104688234

OPIS

Joseph Malegue (1876-1940), francuski pisarz zwany „katolickim Proustem”, przez długi czas zapomniany, a równy kunsztem nie tylko Proustowi, ale też Mauriacowi, Bernanosowi, Claudelowi i innym wielkim pisarzom Francji XX wieku. Jeden z ulubionych pisarzy papieża Franciszka.Czy opowiadanie Rewolucja (fr. La Révolution) Josepha Malegue’a, to przede wszystkim:• realistyczny obrazek z życia arystokratów francuskich czekających na egzekucję w stajni-więzieniu w Owernii podczas rewolucji francuskiej?• rodzaj traktatu socjologiczno-religijnego na temat rozmaitości dróg wiodących do Boga?• ważny w twórczości Josepha Malegue’a utwór, łączący w atrakcyjnej (jak zawsze u niego) formie tematy zbawienia i śmierci?

Rzeczywistość przytłacza jak nigdy wcześniej, euforia i rozpacz idą ze sobą w parze, a osiągnięte sukcesy napawają równie mocno radością, co lękiem. Deklarację streszcza hasło rewolucji - "Wolność, równość, braterstwo". Trzeba podkreślić, że zasady te z jednej strony burzyły dotychczasowy tradycyjny porządek, z drugiej zaś były łamane przez samych rewolucjonistów (szczególnie w okresie dyktatury jakobinów).

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach. Możesz zrezygnować w każdej chwili.

POWIĄZANE KSIĄŻKI