O człowieku, który stracił cień

O człowieku, który stracił cień - Joyce Carol Oates | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joyce Carol Oates
WYMIAR
5,89 MB
NAZWA PLIKU
O człowieku, który stracił cień.pdf
ISBN
3539928674283

OPIS

Czy można kochać kogoś, kto nie jest w stanie odwzajemnić uczucia, bo nie pamięta, że cię kiedykolwiek poznał?W 1965 roku młoda neuropsycholożka Margot Sharpe, początkująca badaczka, poznaje przystojnego, wykształconego, obdarzonego charyzmą Elihu Hoopesa, człowieka cierpiącego na ciężką amnezję. To spotkanie na zawsze naznaczy nie tylko jej karierę naukową, ale i ścieżkę życia.O człowieku, który stracił cień to nadzwyczaj oryginalna opowieść o zakazanej miłości i tajemnicach psyche, napisana w precyzyjnym i zarazem emocjonalnym stylu charakterystycznym dla autorki. Dzieło wybitne i strukturalnie złożone, które zgłębia najciemniejsze zakamarki umysłu i ukazuje świetlistą prawdę o ludzkim sercu.

Autorem książki jest Joyce Carol Oates. Należy do gatunków: literatura piękna, powieść psychologiczna, powieść społeczno-obyczajowa.

Joyce Carol Oates stworzyła piękną, nostalgiczną i w gruncie rzeczy smutną opowieść, która skłania nas do refleksji. To naprawdę dobra literatura. O człowieku, który stracił cień to nadzwyczaj oryginalna opowieść o zakazanej miłości i tajemnicach psyche, napisana w precyzyjnym i zarazem emocjonalnym stylu charakterystycznym dla autorki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI