Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP

Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP - Jan Wojciech Piekarski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Wojciech Piekarski
WYMIAR
8,70 MB
NAZWA PLIKU
Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP.pdf
ISBN
2120223032210

OPIS

Prawda historyczna o polskiej dyplomacji.Kiedy w 1966 roku Jan Wojciech Piekarski wyjeżdżał jako tłumacz na Daleki Wschód, nie wiedział, że to początek błyskotliwej kariery dyplomatycznej. W ciągu kolejnych lat zdobywał doświadczenie w Laosie, Iranie, Pakistanie i Izraelu. Po zerwaniu stosunków dyplomatycznych między Irakiem a USA na skutek wojny w Zatoce Perskiej przeprowadził spektakularne negocjacje zmierzające do uwolnienia amerykańskiego obywatela z irackiego więzienia Abu-Grahib. Oto polski ambasador – do niedawna urzędnik z „przeciwnej strony Żelaznej Kurtyny” – stał się dla amerykańskiego prezydenta „our man”, człowiekiem od zadań niewykonalnych, i otrzymał najwyższe odznaczenie departamentu stanu. Po powrocie do kraju uczył polskich prezydentów, premierów i ministrów ogłady, szefując Protokołowi Dyplomatycznemu.

Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP - Łukasz Walewski - ebook (epub + mobi) Zakulisowa prawda o polskiej dyplomacji. Polski most szpiegów : kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP . Piekarski, Jan Wojciech, Walewski, Łukasz Redakcja Wywiad, Wydawnictwo Sine Qua Non Rok wydania: 2018.

Zakulisowa praw... Zakulisowa prawda o polskiej dyplomacji Kiedy w 1966 roku młody chłopak z Radomia wyjeżdżał jako tłumacz na Daleki Wschód, nie wiedział, że to początek błyskotliwej kariery dyplomatycznej. Nie przeczuwał też, że czeka go szereg niebezpiecznych operacji, w których odegra kluczową rolę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI