Wybrana

Wybrana - Naomi Novik | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Naomi Novik
WYMIAR
3,90 MB
NAZWA PLIKU
Wybrana.pdf
ISBN
3991264997104

OPIS

"W Wybranej jest wszystko, co uwielbiam w pisarstwie Naomi Novik, z dodatkiem stylizowanej magii i klimatu mrocznej baśni" - Patrick Rothfuss, autor "Kronik królobójcy".Naomi Novik, wychowywana na polskich bajkach i baśniach, wplata poznanych w nich bohaterów do swojej najnowszej powieści.Agnieszka kocha swój dom w dolinie, swoją cichą wioskę położoną na peryferiach królestwa Polnii, niedaleko granicy z sąsiednią Rusją. Uwielbia okoliczne lasy i lśniącą błękitną rzekę. Niestety, w pobliżu rozpościera się także złowrogi i tajemniczy Bór, pełen złych mocy i drapieżnych stworów. Mieszkańcy doliny mogą liczyć tylko na to, że żyjący w odosobnieniu czarodziej zwany Smokiem nie dopuści do rozprzestrzeniania się zła. Jego pomoc oparta jest jednak na okropnym warunku - co dziesięć lat zabiera on z doliny jedną siedemnastolatkę, która będzie mu usługiwać w jego wieży.Zbliża się dzień kolejnego wyboru. Agnieszka jest w grupie kandydatek i martwi się tym, że - zgodnie z przypuszczeniami mieszkańców - Smok zabierze jej przyjaciółkę Kasię, najpiękniejszą i najzdolniejszą z dziewczyn. Czarodziej jednak podejmuje inną decyzję...Magia w Wybranej (...) jest tak obrazowa i wiarygodna, że czujesz, że sam możesz rzucać zaklęcia. Ale książka cię w tym wyręcza. - Ursula K. Le Guin, autorka cyklu "Ziemiomorze"Szalona, pasjonująca, mroczna i głęboko magiczna. - Lev Grossman, autor trylogii "Czarodzieje"Wybrana to jedna z tych opowieści, do których nieustannie się wraca, bo jest po prostu czarowna. Przygodowa fabuła odznacza się takim napięciem, że pod koniec zerkasz na tekst przez rozcapierzone palce, licząc na to, że wszystko będzie dobrze. - Kevin Hearne, autor "Kronik Żelaznego Druida"W Wybranej jest wszystko, co uwielbiam w pisarstwie Naomi Novik, z dodatkiem stylizowanej magii i klimatu mrocznej baśni. - Patrick Rothfuss, autor "Kronik królobójcy"Wybrana ma w sobie wszystko, co kocham: wspaniałą bohaterkę, nowe podejście do starych mitów i legend i zaskakujące zwroty akcji. - Cassandra Clare, autorka serii "Dary Anioła"Wybrana Naomi Novik jest urokliwa w każdym znaczeniu tego pięknego i starego słowa. - Robin Hobb, autorka trylogii "Skrytobójca".

ang. Uprooted) - powieść fantasy amerykańskiej pisarki Naomi Novik.Wydana w 2015 przez wydawnictwo Del Rey ( ISBN 978-0804179034 ), a w Polsce przez wydawnictwo Rebis w tłumaczeniu Zbigniewa A.

Słownik synonimów do słowa wybranie. W niniejszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego dla słowa wybranie znajduje się łącznie 111 synonimów.Synonimy te podzielone zostały na 11 różnych grup znaczeniowych. wybrana.

POWIĄZANE KSIĄŻKI